چهارشنبه شب ، در حاشیه جلسه هفتگی هیئت عشاق العباس علیه السلام، حاج عبدالرضا هلالی نکاتی را پیرامون بحث حسینیه هیئت الرضا علیه السلام و حاشیه های پیرامون آن مطرح کرد که در ادامه بخشی از آن را می خوانید:

من قرار نبود مداح شوم. اینقدر در مدرسه شیطان بودم که در دوره راهنمایی معلمی به خانواده ام گفت که بچه شما یا معتاد می شود یا او را می کشند و یا می شود . من با کمک بچه ها دیپلم را با معدل 13 گرفتم.

دری به تخته خورد و ما کسی را دیدیم و راه ما را عوض کرد و من مداح شدم. از سربازی به بعد دیگر متحول شدم و تغییر کردم.

کلاً نمی دانستم چالش چیست و وقتی یاد گرفتم خوشم آمد. یکی گفت این دیوانه بازی ها چیست؟ گفتم لایک دارد . می خواستم ببینم که چقدر دوستانم در فضای مجازی فعال هستند دیدم که حزب الله در فضای مجازی فعال است.

گاهی بعد از اتمام جلسه ای ، پرچم ها را به هیئتی در فلان شهرستان که از نظر مالی در مضیقه اند، می دهیم. در مورد چالش مطرح شده، شاید مدل گفتن ما شأنیت مداحی نداشته ولی باور کنید من همینم! یعنی کمی شیطنت دارم.

حسینیه ما را فراموش نکنید. هیئت های الان ما ضعف دارند و ضعفشان مداح نیست،

ما مداحان خوب و خوش صدا زیاد داریم. شهید شاطری خودشان مداح بودند، مشکلی که اکثر هیئات دارند سر پرچم و دکور و فیلم برداری و اینهاست.

فضای مجازی بسیار فعال و به روز است. 

هیئت الرضا تعطیل است به بچه ها گفتیم بروند چالش بازی همراه با مسئولین. چالش بازی و آب بازی. گرفتاریم، بسیار گرفتاریم.

حسینیه ای به ما دادند که 2000 متر بود و خیلی هم خوب. خواستیم با خرج خودمان آنجا را درست کنیم، گفتیم پول که از مردم جمع می کنیم و وام! خیلی از دوستان حسینیه اجاره می کنند خیلی از شماها میدانید؛ باورتان می شود که حسینیه ها را برخی اجاره می کنند؟ یعنی بابت اجارۀ حسینیه پول می دهند. درد است. الان شما آمار حسینیه ها را بگیرید حرف های من را متوجه می شوید حسینیه ها هیچ مالیاتی هم نمی دهند، آب مفت، برق مفت، همه چی مفت کاسبی هم می کنند و منتی هم سر امام حسین علیه‌السلام می گذارند، اجاره هم می گیرند.

خواستیم با قرض و وام آنجا را بسازیم که گفتند: به ما نقشه را بدهید ما فکر کنیم اگر قبول کردیم اجازه بدهیم تا با پول خودتان آنجا را بسازید و هر وقت که اجازه دادیم، شروع کنید و هر زمان که ما گفتیم از آنجا بروید!

ما به پول مردمی اعتقاد داریم، این کار مردمی است و برکتش در همین است. خدا میداند که ما مخلصانه گفتیم و چون مخلصانه گفتیم مطمئن باشید که امام حسین علیه‌السلام جبران می کند و بهترین چیزها را به ما می دهد. چقدر ما فحش خوردیم! هر وقت هم که فحش خوردیم آغوشش را باز کرد! اگر بخاطر خودمان و بخاطر هزاران اتفاق دنیایی می گوییم مطمئن باشید زیر پایمان خالی می شود. مخلصانه گفتیم. حقیقتاً حسینیه نداریم و هیچ کس هم حرف ما را نمی شنود.

شمایی که می توانید بگویید به جای اینکه دنبال زاپاس ماشین هلالی باشید بروید و بگویید هر کسی زندگی خودش و کار خودش را دارد به اندازه ای هم که بتوانند به دستگاه امام حسین علیه‌السلام کمک می کنند و اصلاً به کمک نیاز نیست، خدمت می کنند و افتخار. افتخار می کنم که اگر چیزی داشته باشم و هر چه دارم از درگاه امام حسین علیه السلام دارم.

ابایی هم برای خرج کردن برای امام حسین علیه‌السلام ندارم و دلیلی هم ندارد به کسی بگویم من چه کار می کنم و چه کار نمی کنم. باور کنید جایی که لازم بوده از خودمان خرج کردیم، آبرو و پول و جان و مال و هر چه که فکر کنید.

تنها جایی که به ما بسیار زیاد کمک کرده شهرداری بود. ولی در بسیاری از موضوع ها صحبت هایی است. گفته شده است که پول های هنگفتی را رضا هلالی از شهرداری گرفته است. ما هیچ پول شخصی ای برای خودمان از شهرداری نگرفته ایم، هرچه بوده برای هیئت بوده است و صرف هیئت شده. به طور مثال هزینۀ بدرقۀ فاطمه که آنهم غالباً به صورت وسایل مورد نیاز ما بوده است که در اختیار ما قرار گرفته است. 

برنامه فاطمه هم نمی گیریم. تمام تلاشمان را می کنیم و اگر هم بشود، می رویم توی خیابان می گیریم. بگذارید که هوا گرم بشود و ما تو خیابان چرخشی می گیریم.

مشکل ما این است که متولی این امور کیست. آنرا پیدا کنید و جواب را از آن بگیرید. در بحث فرهنگی خیلی بودجه ها هست. خدایا به حق حضرت زهرا مشکلات همه را حل کند.

حسینیه آن است که همه مردم باید از آن استفاده کنند. این مال پدرم نیست که مال بیت المال است. دو هزار متر زمین خالص به من دادند. ده سال پیش زمینی به من دادند که صاحب نداشت و من برگرداندم. به هر صورت ما را حلال کنید. بعد از این معلوم نیست برنامه داشته باشیم. کمک کنند برنامه داریم. یک هزینه بدرقه فاطمه حداقل شصت هفتاد میلیون هزینه برمی دارد. خدایا به حق حضرت زهرا فرج امام زمان را برسان.

به هر صورت حلالمان کنید.

امام دوازدهم حسینیه ,امام ,هیئت ,گفتیم ,حسین ,بوده ,امام حسین ,حسین علیه‌السلام ,فضای مجازی ,هیئت الرضا ,مخلصانه گفتیم منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

داستان های انگلیسی کوتاه هتل هما کندوان neveshteha گردشگری کیش رشته کشتی پخش عمده پارچه .ملحفه.متقال.بیمارستانی. سوله سازان شمال آتلانتیک